Klokaní kapsa (mistrovství Jižního kříže)

30. květen 2010

Třetí ročník Klokaní kapsy se uskutečnil v neděli 30. května 2010. Čtyřicet jedna dětí zápolilo v desetiboji. Jednalo se o disciplíny, v nichž mohl každý změřit své síly i dovednosti.

Střílelo se z luku, z foukačky, šlo se po slepu po provázku a sbírali se kelímky, ke slovu přišla i lanová lávka nebo disciplína Dětský úklid, a řada dalších. Inu bohatý program čekal na všechny účastníky. I počasí si se všemi trochu pohrálo, chvilku drobně pršelo a chvilku svítilo sluníčko.

A při troše štěstí si každý mohl odnést Putovní pohár. Byla to příležitost pro každého, kdo se nebál sportu a rád soutěžil. Hodnotily se zvlášť dívky a zvlášť kluci.

Naši Mohawkové se rovněž zúčastnily všech disciplín, a s úspěchem. Bratr Plavčík získal ve své kategorii druhé místo, Páťa páté a Titton šesté. Po absolvování všech stanovišť a odevzdání registrační kartičky, si každý mohl zakoupit za poukázku nějakou tu dobrůtku. Třináctá hodina ukončila Klokaní Kapsu a nastalo tak dlouho očekávané vyhlášení výsledků.

• V kategorii A, děti od 4 do 6 let zvítězili Martin Šípek a Denisa Kadeřábková
  • V kategorii B, děti od 7 do 9 let zvítězili Marek Hrdinka a Dominika Králíková
  • V kategorii C, děti od 10 do 12 let zvítězili Tomáš Drda a Anežka Vondrášková
  • V kategorii D, děti od 13 do 15 let zvítězili Jakub Kudrna a Denisa Jeřábková

Putovní pohár opět putoval do Písku, vyhrál jej Jakub Kudrna a obhájil tak své loňské prvenstv (Kompletní výsledky lze najít na webové adrese: www.pathfinder.cz )

Poděkování patří majitelům areálu Nový rybník, OS Klubu Pathfinder, Q-klubu Příbram a i našemu skautskému oddílu – kmenu Mohawk.